10 věcí, které je dobré znát před tím, než budete běžet Biatec Race z Moravy do Prahy. 

1. Dejte si pozor na to, co budete jíst před a během běhu

Množství uběhnutých kilometrů a nedostatek spánku ovlivňuje zažívání každého účastníka. Nebudeme se tvářit, že máme ideální řešení pro každého. Pouze nabádáme k ostražitosti. Chemické toalety budou sice u každé předávky, ale umíme si představit i lépe strávený čas. 

2. Nezapomeňte si ozdobit auto

Ozdobení auta je součástí závodu. Ano, během závodu se koná soutěž o nejhezčí auto, ale důležitější je nebýt na karnevalu jediný bez masky. Vraťte se do dětství, uvolněte se a opět objevte svou kreativitu. Toto všechno dotváří atmosféru závodu. Přiznejte si, že to, že budete vypadat jako funny, překryje na chvíli i to, že po určitém čase, který v autě strávíte, vás bude v autě obklopovat zajímavé aroma. 

3. Tento běh je jedna velká spací party

Spánek na parketách v tělocvičně, na trávě vedle cesty nebo hřbitova je zajímavá zkušenost. Spát v posteli můžete celý zbytek svého života. 

4. Větrejte, větrejte, větrejte!

Žabky nebo sandále mohou zachránit vaše nohy. Asi nechcete, aby se vám nohy pařily v mokrých ponožkách během celého běhu. Nechte je volně dýchat!

5. Přineste si s sebou velké igelitové pytle

Přineste si je na špinavé věci. Vaši kolegové z týmu určitě ocení vaši ohleduplnost. Vy oceníte to, že zmírní zápach ve vaší tašce. I když pouze dočasně.

6. Oblečení na převléknutí 

Převléknutí do čistého jistě změní váš postoj a náladu. Také na chvíli zmírní aroma ve vašem okolí.

7. Etiketa

I na takovéto akci existuje etiketa. Buďte vděční lidem na předávkách a respektujte lidi, kteří žijí v místech, kudy běžíte, nekritizujte, podělte se o jídlo a pití, pomáhejte druhým, často se radujte, více se usmívejte a nejezděte rychle po silnicích, kudy běží běžci. Běžci potřebují dýchat. Ohleduplnost oceníte, když se ocitnete na svém úseku na polní cestě.

8. Běh v noci

Hodně žen je z toho nervózních a mnoho mužů se toho bojí, ale běh v noci a často za svitu měsíce je jeden z největších zážitků, které tento běh nabízí. Proto se nebojte a vychutnejte si to. 

9. Člověk s hadicí u cesty

Člověk s hadicí u cesty může být ve správný moment vaším nejlepším přítelem. Malé osvěžení v neděli v poledne na vašem třetím úseku je něco, co budete chtít vyvážit zlatem.

10. Postoj je to hlavní  

Důležitější než vaše schopnost doběhnout vaše úseky co nejrychleji, je váš postoj. Budete unavení a nevyspalí. Budete se cítit hrozně, budou vás bolet klouby a svaly budete mít ztuhnuté. Ale když budete mít dobrou náladu, tak budete ve spojení s druhými lidmi výjimečným a krásným způsobem. Mějte na paměti. Skoro každý je schopen natrénovat to, aby uběhl 30 km za 36 hodin. Ale jenom ten, co si to přišel užít, to zvládne bez stížností a s úsměvem na tváři.

 

Od štartu 100 dnů 22 hodin 25 minut

 

      Mediální partneři